gototopgototop
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

POMOC OBLASTEM ZASAŽENÝM HURIKÁNY

 
 

V listopadu zasáhly Střední Ameriku hned dva hurikány, ÉTA a JÓTA.

Přišly v rozmezí pouhých 13 dní, takže devastace celé oblasti je ohromná. Nejpostiženější zemí je Nikaragua, kde ještě ani nejsou k dispozici oficiální čísla, škody se stále sčítají. Ze zpráv, které jsme prozatím dostali od tamní Jednoty bratrské, víme, že byly zničeny desítky a desítky vesnic, což znamená tisíce domovů. Zahrnuje to samozřejmě i hospodářství, zdravotnictví, školy, infrastrukturu, dodávky vody, elektřiny i zásobování potravinami. Desetitisíce lidí jsou v tuto chvíli odkázány na azylová centra.


Další výrazně zasaženou zemí je Honduras, kde doposud stále neustoupila voda z vesnic na pobřeží. Tisíce lidí jsou evakuovány.


Do oblasti přichází podpora jak z dalších světových provincií Jednoty bratrské, tak od dalších církví a organizací, jisté ale je, že financí bude potřeba hodně. V tuto chvíli je na pořadu dne samotná otázka humanitární pomoci lidem bez střechy nad hlavou, zajištění jídla a pitné vody, postupně přijde na řadu obnova všeho ostatního.

 

Pokud by se kdokoli z vás chtěl připojit, může přispět buď na účet Světové Jednoty bratrské:


Danske Bank, Gravene 2, DK-6100 Haderslev, Denmark
Account No.: 4452289385
IBAN: DK-343000 4452289385
BIC/SWIFT: DABADKKK

 

Nebo přes účet české Jednoty bratrské:
č. ú.: 2100035998/2010 pod variabilním symbolem 505.

 

Zde se můžete podívat na video z Nikaragui. Hned v začátku je mimo jiné vidět, co zbylo z budovy sboru Jednoty bratrské.

 

(Vydáno: 26. listopadu 2020)

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty