gototopgototop
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

Sbírka pro školu v Sierra Leone

 
 

Jednota bratrská v ČR vyhlásila ve spolupráci se svou asociací komunitních center Comeniana sbírku na bratrskou školu v Sierra Leone. Moravian Secondary School v Ngiehun navštěvuje asi 240 chlapců a dívek ve věku 12–14 let. Vzhledem k tomu, že Sierra Leone patří k té nejchudší části světa, školy ani rodiče nemají prostředky na to, aby poskytovali dětem stravu. Naši přátelé Safie a Mohamed Braima, kteří vedou školu i místní společenství JB, se snaží dětem alespoň částečně zajistit obědy. Vybrané prostředky budou použity právě na nákup potravin pro tento účel.

Více o škole se dozvíte na těchto stránkách.

 

Sbírka bude probíhat po celý rok 2016.

Své dary můžete můžete posílat na tento transparentní účet: 2800888326/2010.

 

Nasbírané peníze mohly být předány již dvakrát, poprvé v únoru na konferenci žen světové Jednoty bratrské, podruhé v srpnu na synodu světové Jednoty bratrské. První zásilka byla ve výši 2 200 USD, druhá 3 500 USD. Peníze posloužily na zaplacení školného a obědů pro děti, pro něž představují jedinou možnost teplého jídla.

Radost a vděčnost obou manželů Braimových je veliká a patří vám všem, kteří jste se do podpory zapojili či ještě zapojíte!

 

Na fotografiích je předávka první části sbírky do rukou ředitelky školy Safiatu Braima. Safie si na nich čte dopisy a pozdravy od dětí a učitelů ze střediska volného času Narnie, které patří k bratrské škole J. A. Komenského v Liberci. Vedle ní je Donna Hurt, členka Misijního výboru Jednoty bratrské, který má Sierra Leone na starosti, a Jolana Krásná jako prostředník předání. 

 

 

 

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty