gototopgototop
× Tento web nepouziva cookies.
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

555 let Jednoty bratrské v datech

 
 

Kniha, která jako první mapuje kompletní historii Jednoty bratrské od jejího počátku až po současnost. Přestože se jeví jako publikace určená pro úzký okruh čtenářů, ve skutečnosti je obohacením celé obecné veřejnosti, protože především ukazuje na „nejlepší export", který dal český národ světu. kniha-555

 

Kniha 555 let Jednoty bratrské v datech, kterou sestavil biskup Jednoty bratrské Mgr. Evald Rucký Th. D. , přehledným způsobem zachycuje pět století života této církve, a to jak v Evropě, tak na misii ve vzdálených zemích celého světa. Obsahuje události a fakta, která nebyla dosud shrnuta a publikována uceleně a nabízí tak hlubší, pestrý a komplexní pohled na Jednotu bratrskou v nejrůznějších aspektech jejího života.

 

Publikace je sestavena jako soupis událostí podle dat a doprovázena bohatou obrazovou dokumentací. Právě pro tento svůj jednoduchý systém je i pro laického čtenáře přístupná, přehledná a čtivá. Zároveň může výborně posloužit jako studijní pomůcka těm, kteří se odborně zabývají dějinami jak Jednoty bratrské, tak protestantismu, reformace i dějinami českého národa obecně. Zajímavá bude také pro učitele dějepisu, pro vybraná muzea nebo knihovny.

 

Dočtete se v ní o vzniku Jednoty bratrské, jejím formování, o rozvoji pedagogické, sociální, literární i hospodářské činnosti, o následcích bělohorských událostí, o exilu i obnovení JB v Ochranově, o jedinečné misijní aktivitě JB i konkrétní popis jejího průběhu. Najdete v ní také příběh návratu JB do své vlasti, jejím vývoji během 20. století i pohled do jejího současného života.

 

Formát: A5; 240 stran

Cena: 350 Kč včetně DPH

Objednávejte v našem e-shopu

 

View the embedded image gallery online at:
https://jbcr.cz/index.php/555-let-jb-v-datech#sigFreeIdbaf012fbbc

 

Reference:

„Jedná se o první takto pojatý souhrn, faktograficky velmi obsažný, zároveň usazený do historického kontextu vývoje české i evropské společnosti, nemluvě o údajích o zámořských provinciích. Dílo je vyvážené – srozumitelné i odborně fundované. Jeho vydání výrazně obohatí historicko-náboženskou literaturu. ... Kniha názorně ukazuje, že naše země daly světu kromě mnoha uměleckých děl a technických vymožeností i nadčasové duchovní impulsy."

Prof. PhDr. Jan Kumpera, CSc., komeniolog a vedoucí katedry historie FPE ZČU

 

„Knížka Evalda Ruckého o „555 letech Jednoty bratrské" je psána s láskou a odvahou. I odvahou k jednoduchosti, jež rozetne mečem složité gordické uzle, jaké historici musejí rozplétat s obezřetností i nejistotou. ... Množství údajů, jež zahrnuje, představuje způsobem přehledným, názorným, a dopředu lze předpokládat, že také přitažlivým. Vedle začátečníků nejspíše zaujme i leckoho, kdo již se látkou zabýval, ale v její obsáhlosti a komplikovanosti se poněkud ztrácel."
Doc. ThDr. Martin Wenisch, vedoucí katedry církevních dějin ETF UK

 

„Muzeum Moravských bratří rádo vidí v nabídce tuto publikaci, která již dlouho chyběla. Poukazuje na úspěšný duchovní proud vycházející z české tradice, je přehledná, nešetří ilustracemi, odvážně shrnuje události, pro které jiní autoři potřebují napsat trojdílná díla a je cenově dostupná. ... Encyklopedický charakter této publikace ji určitě zařadí mezi knihy, případně učebnice velice žádané, vydané postupně v dalších doplněných a upravených vydáních."
Daniel Říčan, ředitel Muzea moravských bratří v Suchdole nad Odrou

 

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty