gototopgototop
× Tento web nepouziva cookies.
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

Ohlédnutí za synodem Jednoty bratrské 2019

 
 

V této fotogalerii se s námi můžete ohlédnout za nedávno proběhnutým synodem Jednoty bratrské.

 

Konal se v Harrachově od 26. do 29. května, jako obvykle v rámci tzv. manželské pastorálky, které se účastní všichni klíčoví služebníci církve se svými protějšky.

 

Letos jsme rekapitulovali uplynulých 30 let občanské svobody. Jednak z pohledu toho, co se během té doby odehrálo uvnitř Jednoty bratrské, a jednak z pohledu, co se odehrálo vně. Za mnoho věcí jsme mohli vzdávat Bohu upřímný dík a mnoho věcí jsme Mu předložili v modlitbách.

 

 

Během jednací části synodu byla schvalována zpráva Rady JB, byly také podávány informace o nejnovějším vývoji v zakládání střední školy Jana Blahoslava, o podnikání Jednoty bratrské, možných dopadech nově schváleného zdanění církevních náhrad, vyslechli jsme také zprávy o květnovém jednání teologické komise Unitas Fratrum, jejímž členem je náš biskup Jan Klas.

 

V následujících dnech jsme se pak zamýšleli nad tématy „Výchova našich dětí a služba v církvi" nebo „Alternativní přístupy ve výchově". Postupně nás jimi provedli Šimon Dvořák, Jan Morávek a Jan s Petrou Michelovi.


Během pastorálky nechyběl ani čas vyhrazený Asociaci Comeniana, která zastřešuje sociální aktivity Jednoty bratrské.

 

(Vydáno: 3. června 2019)

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty