gototopgototop
× Tento web nepouziva cookies.
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

Ekumenická rada církví má nové vedení

 
 

Ekumenická rada církví si na svém valném shromáždění 23. listopadu zvolila nové vedení.

 

Předsedou se stal biskup Slezské církve evangelické augsburského vyznání Tomáš Tyrlík. První místopředsedkyní se stala superintendentka Evangelické církve metodistické Ivana Procházková, druhým místopředsedou biskup Marián Čop z Evangelické církve augsburského vyznání a náhradníkem předsednictva nový synodní senior Českobratrské církve evangelické Pavel Pokorný. Funkce se nové předsednictvo ujalo okamžikem volby.

 

Dosavadní předseda ERC a emeritní synodní senior Českobratrské církve evangelické Daniel Ženatý popřál svému nástupci: „Přál bych novému předsedovi, aby se ve své funkci setkával hlavně s otevřeností a s touhou všech křesťanů být spolu jako jedna Kristova rodina."

 

ERC sdružuje 16 křesťanských církví a Federaci židovských obcí. Zastupuje jednotlivé církve ve vztahu ke státu a koordinuje mezicírkevní spolupráci. Generální sekretář ERC Petr Jan Vinš k tomu uvádí: „Jedním z nejdůležitějších úkolů, které Ekumenická rada církví plní, je společná duchovní služba v armádě, vězení, policii nebo nemocnicích, která je uskutečňována společně s Českou biskupskou konferencí. Čím dál viditelnější jsou také akce jako je zítřejší Červená středa, kdy se společně zasazujeme za svobodu vyznání všech lidí."

 

 erc-nove-vedeni-2021

 

Zleva: Tomáš Tyrlík, Ivana Procházková, Marián Čop

FOTO: © Adéla Rozbořilová, Český bratr

 

(Vydáno: 26. listopadu 2021)

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty