gototopgototop
× Tento web nepouziva cookies.
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

Synod Jednoty bratrské 2021

 
 

Od 14. do 17. listopadu proběhl synod Jednoty bratrské. Jako obvykle se zabýval zprávami ze sborů, z Rady Jednoty bratrské či zprávou revizní komise. Proběhla také ordinace dvou služebníků – Michala Balcara jakožto správce sboru v Sobotce a Ivo Šrajbra, který se stal správcem sboru v Mnichově Hradišti.


Hlavním tématem synodu pak byl Komenského Kšaft umírající matky Jednoty bratrské, spis, který provázel náš národ po celá staletí a znovu a znovu se objevoval u klíčových událostí našich dějin. Jde o závěť, skrze kterou Jan Amos z pozice staré Jednoty promlouvá vůči budoucí Jednotě, potažmo českému národu, a odkazuje veškeré duchovní dědictví tehdy zanikající církve. Postupně jsme se proto zastavovali nad každým z těchto odkazů, abychom plně přijali jejich důležitost i zavazující poselství.

 

synod2021-pecete1 synod2021-pecete3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Vydáno: 14. prosince 2021)

 

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty