gototopgototop
× Tento web nepouziva cookies.
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

Petr Krásný

 
 

petr krasny

Narodil se 25. prosince 1961 v Třebíči.

Vystudoval gymnázium ve Žďáru nad Sázavou a po něm začal studovat textilní inženýrství na tehdejší Vysoké škole strojní a textilní v Liberci. Již během studia měl brigády v místním Divadle F. X. Šaldy jako kulisák, tuto práci po ukončení studia začal vykonávat na plný úvazek. Poté pracoval na dráze jako posunovač, od roku 1988 byl zaměstnán v podniku Energomontáže.
Vojenskou službu vykonal u chemického vojska v Liberci. Tam také vydal svůj život Bohu.
V roce 1987 se seznámil s Evaldem Ruckým, který ho pozval do Jednoty bratrské. Petr Krásný tehdy studoval kazatelské studium v Metodistické církvi, v roce 1988 proto mohl dostat státní souhlas k výkonu laické kazatelské služby. Bezprostředně po revoluci začal v roce 1989 působit v církvi na plný úvazek. Zakládal sbory v Hejnicích, Frýdlantu a Novém Městě pod Smrkem, poté vystřídal v roli správce libereckého sboru Evalda Ruckého, který byl Úzkou radou Jednoty bratrské povolán do nadsborové služby. Petr Krásný toto správcovství vykonával do roku 2001, nyní se již také plně věnuje nadsborové službě.
V roce 1998 byl zvolen do Úzké rady Jednoty bratrské, jíž je místopředsedou. Od roku 2008 je předsedou Výkonné rady Jednoty bratrské. V roce 2011 byl konsekrován jako 346. biskup (v genealogii biskupů Jednoty bratrské) světové Unitas Fratrum.
Je ženatý, s manželkou Jolanou má dvě dospělé dcery Lucii (1984) a Terezu (1987).


Mottem jeho života je verš z listu Filipským, ze 3. kapitoly: „Nemyslím, že bych již byl u cíle anebo již dosáhl dokonalosti; běžím však, abych se jí zmocnil, protože mne se zmocnil Kristus Ježíš.“

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty