gototopgototop
× Tento web nepouziva cookies.
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

Jan Klas

 
 

jan klas

Narodil se 4. 3. 1953 v Jilemnici, do rodiny evangelického faráře v Libštátě u Semil, kde žil do svých 18 let.

Studoval gymnázium v Semilech, dokončil jej v Uherském Hradišti, kam se rodina odstěhovala poté, co bylo v Semilech rozhodnuto o jeho vyloučení ze školy z důvodů politické nespolehlivosti. Po maturitě vystudoval Komenského evangelickou teologickou fakultu v Praze (dnešní Evangelická teologická fakulta Univerzity Karlovy). V rámci studia pracoval jako topič či zedník na různých stavbách v Praze.
Po studiích nastoupil jako vikář Českobratrské církve evangelické do sboru v Benešově u Prahy, v průběhu čehož vykonal i dvouletou základní vojenskou službu. V důsledku rozdílných teologických pohledů se Synod ČCE v roce 1998 rozhodl ukončit jeho působení kazatele v této církvi. Jan Klas odešel do Jednoty bratrské, kde byl později povolán do služby pastoračního služebníka pro správce sborů. Nyní se věnuje devíti sborům v různých místech naší republiky.
V letech 2008–2013 byl členem Úzké rady Jednoty bratrské. V roce 2012 byl konsekrován jako 347. biskup (v genealogii biskupů Jednoty bratrské) světové Unitas Fratrum.
Je ženatý, s manželkou Ester mají čtyři dospělé dcery Marii (1978), Ester (1979), Johanu (1986) a Ráchel (1991).

 

Jeho mottem jsou verše z listu Římanům, z 8. kapitoly: „Víme, že všecko napomáhá k dobrému těm, kdo milují Boha, kdo jsou povoláni podle jeho rozhodnutí.“ A také:
„Jsem jist, že ani smrt ani život, ani andělé ani mocnosti, ani přítomnost ani budoucnost, ani žádná moc, ani výšiny ani hlubiny, ani co jiného v celém tvorstvu nedokáže nás odloučit od lásky Boží, která je v Kristu Ježíši, našem Pánu.“

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty