gototopgototop
× Tento web nepouziva cookies.
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

ARCHIV JEDNOTY BRATRSKÉ

 
 

Archiv uchovává a zprostředkovává věrohodné podklady o minulosti a současnosti Jednoty bratrské. Tak, aby současné i budoucí generace Jednoty bratrské mohly čerpat inspiraci a povzbuzení z cenného dědictví a odkazu generací předchozích.

 

Archiv je otevřeným místem pro bádání a studium. K dispozici jsou materiály o vzniku a vývoji Jednoty bratrské v ČR zhruba od r. 1860, obšírné zprávy z misie od r. 1819 a mnoho dalších dokumentů o životě církve v češtině, němčině i dalších jazycích.
Součástí archivu je i knihovna, kde je možné získat informace o historii a misii JB, lze zde nahlédnout do kancionálů nebo různých vydání Biblí. Najdete zde např. díla J. Blahoslava, J. Augusty, J. A. Komenského, M. L. Zinzendorfa, životopisy mnoha významných představitelů církve, dále díla o Komenském, časopis Jednota bratrská, teologické spisy, literární díla kazatelů atd.

 

Archiv i knihovna jsou otevřeny pro veřejnost, v případě vašeho zájmu vám zašleme podrobné informace.

 

Kontakt: Lydie Halamová, tel.: 736 453 724, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript  

 

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty