gototopgototop
× Tento web nepouziva cookies.
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

Výstava o Jednotě bratrské v Polsku

 
 

Výstava navštívila již 3 polská města – Novou Sůl, Šamotuly a Piławu Górną. Svoji premiéru zažila V Nové Soli 25. října 2013, u příležitosti oslav 450 let vzniku města Nowa Sól (Nová Sůl) a 270 let od jejího povýšení na město. Mnoho moravských bratří, mezi nimi také Jan Amos Komenský, do Polska uteklo v důsledku pobělohorských událostí a nemálo bratří později našlo útočiště právě v Nové Soli, na jejíž historii a rozkvětu se významnou měrou podíleli. Výstava kromě historie a hodnot Jednoty bratrské připomněla i její přínos polské společnosti v oblastech hospodářství, místního rozvoje či školství. Byla také vyjádřením naší vděčnosti vůči zemi, která se v těžkých dobách stala našim otcům druhým domovem. Záštitu nad výstavou převzal bývalý místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg, ředitel Českého centra ve Varšavě Petr Janyška nebo velvyslanec ČR v Polsku Ing. Jan Sechter.

 

Článek o vernisáži výstavy i činnosti Jednoty bratrské na území dnešního Polska si můžete přečíst v tomto čísle časopisu Jbulletin.

Katalog výstavních panelů si můžete prohlédnout zde

Upozornění na výstavu na stránkách Českého centra ve Varšavě je k nahlédnutí zde

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty