V minulých dnech se v médiích objevil článek s názvem ‚‚Zástupci církví vyzvali vládu k odvolání Aliance pro rodinu ze státních struktur a poradních orgán‘‘. Už samotný název je matoucí a dost možná i záměrně chce vyvolat dojem, že církve obecně nesouhlasí s prací Aliance pro rodinu, a dokonce ji odsuzují. Ve skutečnosti jde o soukromou aktivitu 17 osob, které, dle našeho názoru, nemají ani mandát na veřejnosti zastupovat církve, jejichž jsou členy nebo sympatizanty. Jednota bratrská se vymezuje proti tomu, aby byla s těmito lidmi spojována, o to více, aby byli prezentováni, jako zástupci církví.

Jednota bratrská ctí zásady demokratické společnosti, a proto je zásadně proti tomu, aby kdokoli pořádal  účelové „hony na čarodějnice“, které s demokracií nemají nic společného. Do demokratické společnosti patří názory obou stran aktuálních celospolečensky diskutovaných témat. Jak jinak by bylo možné vést svobodnou a konstruktivní debatu? Umlčet svého odpůrce není znakem demokratického myšlení.

Jednota bratrská si cení zápasu všech organizací (včetně Aliance pro rodinu), které se snaží bránit základní právo dítěte na matku a otce. V této snaze nespatřujeme nic nedemokratického a už vůbec ne nekřesťanského. Podle našeho porozumění křesťanství je správné a důležité zastat se těch nejslabších v nerovném zápase o zachování jejich nejzákladnějších práv.